Bezlepkové dezerty (celodenní)

Bezlepkové dezerty (celodenní)

Objevte svět chutí bez kompromisů na kurzu bezlepkových dezertů, který vás naučí vytvářet lahodné, elegantní a plně bezlepkové sladkosti s profesionálními technikami.
zvolte termín kurzu
30/05/2026 10:00 - 30/05/2026 17:00
17/04/2026 10:00 - 17/04/2026 17:00
5 990 
Helena Fléglová
Kurz vyučuje
Helena Fléglová
Helena Fléglová
Kurz vyučuje
Helena Fléglová
Helena Fléglová
Kurz vyučuje
Helena Fléglová

Objevte krásu bezlepkových dezertů na našem kurzu vedeném Helenou Fléglovou, která se nedávno sama stala celiakem a ví, jaké to je hledat chutné a kvalitní bezlepkové dezerty.

Tento kurz je pro všechny, kdo chtějí zvládnout přípravu rozmanitých bezlepkových těst bez použití premixů a jen s jednoduchými, čistými moukami, které si sami namícháte přesně podle receptu.

Během kurzu se naučíte vytvářet dokonalé bezlepkové těsto s různými texturami – od medovníkového těsta, přes odpalované s křupavou vrstvou, tartaletky z křehkého těsta, financier s křupavou strukturou až po těsto na roládu. Ukážeme vám, jak pracovat s jednotlivými moukami a na co si dát pozor, aby vaše dezerty byly nejen chutné, ale i krásné na pohled.

Přijďte se naučit, jak péct lahodné a originální bezlepkové dezerty od A do Z.

Program kurzu

  • Medovník – bezlepkové medové pláty protřené skvělou karamelovou šlehanou ganache s nádechem jogurtu a citronu.
  • Tartaletka Piňa Colada – křehká bezlepková tartaletka plněná kokosovým korpusem dacquoise, ananasovým compoté a skvělým lehkým šlehaným ananasovým želé.
  • Choux mango matcha latte – bezlepkové choux s křupavou vrstvou s mango/maracujovým compoté, chantilly a matcha šlehanou ganache.
  • Řez cheesecake, malina – bezlepková křupavá vrstva s mandlovým financiérem, mousse z pečeného cheesecake a malinovým želé.
  • Roláda čokoláda, káva, kakaové boby – bezlepková kakaová roláda s kávovou šlehanou ganache a karamelizovanými kakaovými boby.

Na co se můžete těšit

  • Krásné desky s recepturami
  • Naše růžová tužka/propiska na poznámky jako dárek
  • Zástěru vám zapůjčíme (oblečení a obuv je na vás, hlavně ať se cítíte pohodlně)
  • Zajištění pitného režimu po dobu konání kurzu (voda Fromin, káva Nespresso, čaje Dammann Frères)
  • Občerstvení (oběd) – po předešlé dohodě jsme schopni připravit vegetariánské a bezlepkové jídlo. V případě kombinovaných alergií a intolerancí si prosím vezměte své jídlo
  • Čeká vás špičkově vybavená kuchyně, kde můžete realizovat své plány
  • Sklad plný těch nejlepších surovin od čokolád, přes 100% ořechové pasty, ovocná pyré, atd. (Ponthier, Callebaut, Cacao Barry, Carma, PCB, SOSA..)
  • Certifikát o absolvování kurzu
  • Rádi poradíme s čímkoliv týkajícím se cukrářské výroby, i kdyby toto téma nebylo součástí kurzu ☺
  • Produkty vyrobené během kurzu si odnesete domů v našich obrandovaných krabicích
  • Možnost nákupu základních cukrářských surovin a pomůcek
  • Možnost nákupu našich signature produktů na místě – knih HF Masterclass, dražé, pralinek, makronek
  • Platba na místě v hotovosti nebo kartou

Informace ke školení

Kdy kurz probíhá přesný čas najdete u data konání kurzu (doporučujeme dorazit 15 min před zahájením)
Kde kurz probíhá Střížkovská 9, Praha
Co je v ceně tištěné podklady, certifikát, občerstvení
Parkování bezplatné u nás v areálu
Co s sebou? dobrou náladu :)

Potřebujete poradit? Napište prosím na info@hfpa.cz.

Mohlo by vás zajímat